Wesele zrób to sam (DIY) rozwiązanie na zaoszczędzenie na weselu

Marzy Wam się fajne wesele, lecz nie dysponujecie zbyt dużym budżetem? A może po prostu nie chcecie tracić swoich oszczędności w jeden wieczór i szukacie sposobu, by przyciąć koszty? Świetnym wyborem może okazać się wesele DIY!

Wesele DIY – o czym dokładnie mowa?

Idea DIY opiera się na tym, aby zrobić coś we własnym zakresie. Najczęściej ograniczało się to do samodzielnego robienia ubrań, ozdób, czy dekoracji do wnętrz naszych domów i mieszkań. Jednak z biegiem czasu trend DIY zauważyć można na wielu innych płaszczyznach, w tym również w organizacji wesel. O czym dokładnie mowa? Wesele DIY to nic innego jak wesele, które robimy sami, oczywiście na tyle, ile to możliwe.

Dzięki temu, że zrezygnujemy z pomocy usługodawców, możemy przyciąć koszty i przy okazji zaoszczędzić pieniądze na podróż ślubną, czy nawet na inne pilniejsze wydatki. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że coraz więcej osób odchodzi od bardzo wystawnych przyjęć, a decyduje się właśnie na wesele DIY.

Wesele DIY – czym możemy się zająć?

Wesele zrób to sam to na pewno szansa na samodzielne zrobienie dekoracji. Dlatego, gdy będziemy chcieli zaoszczędzić na wesele, to warto pomyśleć o tym, jak wykorzystać to, co mamy w zasięgu rąk do dekoracji sali, czy miejsca, w którym planujemy swoje wesele. Na pewno do takiej stylizacji idealnie będą nadawały się miejsca, które również nie będą oznaczały od nas poniesienia wysokich kosztów organizacyjnych. Dlatego warto rozważyć wesele w ogrodzie własnym, czy nawet w plenerze, zwłaszcza że istnieją namioty weselne, które wypożyczalnia chętnie nam udostępni na to przedsięwzięcie.

Organizując wesele DIY możemy również zrezygnować z cateringu i postawić na samodzielne przygotowane potrawy. W to zadanie można zaangażować również rodziców, czy rodzeństwo. Im więcej rąk do pracy, tym gotowanie na wesele przebiegnie o wiele sprawniej. Ostatecznie możemy zdecydować się tylko na zamówienie tortu ślubnego, choć koszty organizacji wesela na pewno też da się przyciąć, jeśli okaże się, że ktoś z naszych bliskich jest w stanie go przygotować.