sesja fotograficzna online

Robienie zdjęć to nierozłączna czynność w dzisiejszym świecie. Istnieje wiele opcji robienia sesji m.in. w specjalistycznym studio fotograficznym, na tle natury czy też jakiegoś spektakularnego obiektu. Podczas pandemii, która w praktyce pochłonęła cały świat bardzo popularne stało się robienie zdjęć w domu.

Co jest do tego potrzebne ?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest praktycznie nic. Jedynie musimy posiadać telefon z dobrą rozdzielczością lub zwykły aparat. Najważniejsza jest kreatywność, ponieważ kreatywne zdjęcia z dużą ilością lików oraz komentarzy są promowane na głównej stronie Instagrama przez jego algorytm. Przez słowo kreatywność można wywnioskować, żeby zdjęcie było kreatywne można stworzyć w domowych warunkach jakieś zaimprowizowane tło bądź zaprosić do takiego zdjęcia innego uczestnika np. któregoś z domowników.

Czy można na tym zarobić ?

Oczywiście, że tak! Jeśli uzbieramy na swoim koncie na Instagramie parę tysięcy obserwujących od tej chwili prawdopodobnie będą do nas zgłaszać się firmy, które będą chciały zareklamować swój produkt u nas na koncie. Każdy w sten sposób korzysta – my zarabiamy poprzez zareklamowanie produktu, a zleceniodawca przez zwiększoną ilość sprzedaży produktu. Jeżeli dobijemy do granicy 100 000 obserwujących Instagram za każde dodane przez nas zdjęcie będzie nam wypłacał pewną ilość pieniędzy. Zależy to od ilości interakcji, czyli od lików i komentarzy czy też udostępnień. Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Kreatywni.co

Co się sprawdza ?

Najlepszą opcją dla kobiet jest robienie sesji domowej w kontrowersyjny sposób dla przeciętnego odbiorczy. To samo teoretycznie tyczy się mężczyzn. Kontrowersja przyciąga ludzi, a co za tym idzie ruch, który potem przekłada się na zarobek. Gdy chcemy, aby fotografia nie była kontrowersyjna, ponieważ źle się czujemy w tego typu zabiegach możemy użyć popularnych hasztagów, których każdy używa np. obecnie często używanym hasztagiem jest : #Stayathome lub #covid19 w ten sposób łatwo możemy dostać się do fali zdjęć popularnych udostępnianych przez Instagrama.

Wszystko to możemy zrobić w domu, trzeba tylko trochę chęci i zapału!