Międzynarodowe wesele w Polsce – jak zorganizować?

Jak zorganizować wesele międzynarodowe? To ostatnio bardzo często pojawiające się pytanie i nie ma w tym nic dziwnego, bo coraz więcej Polaków zawiera związek małżeński z osobą innej narodowości. Co zatem zrobić, by wesele przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Sprawdzamy!

Organizacja międzynarodowego wesele – jak się za to zabrać?

Jakie w ogóle kroki powinniśmy podjąć, by zorganizować międzynarodowe wesele w Polsce? Od czego zacząć? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań, dlatego warto przez chwilę zastanowić się, jak właściwie chcielibyśmy, by nasze wesele wyglądało. Ilu gości chcemy mieć? Gdzie chcemy zorganizować swoje wesele? Czy ma to być wytworne przyjęcie, a może wolimy nieco luźniejszy charakter?

Nie bez znaczenia pozostają tradycje weselne dwóch kultur. Je również warto przedyskutować i ustalić, które z nich zamierzamy uszanować i wykorzystać na swoim przyjęciu weselnym. W organizacji wesela na pewno kluczowe znaczenie będzie mieć też budżet, dlatego warto przeanalizować swoje finanse i ustalić, ile chcemy przeznaczyć na to przedsięwzięcie.

Organizacja międzynarodowego wesela – na co zwrócić uwagę?

Skoro na naszym weselu będą goście dwóch narodowości, to warto zadbać o to, by każdy poczuł się dobrze. Oznacza to, że na takim weselu nie może zabraknąć kapeli, która posługuje się w dwóch językach i w czasie zabawy powinna  grać różną muzykę. Dzięki temu dobrze będą się bawić obie strony rodziny. Nie bez znaczenia pozostaje również samo miejsce przyjęcia weselnego.

W organizacji wesela na pewno pomoże konsultant ślubny – to on pomoże wybrać wszystkich usługodawców w tym podpowie na co zwrócić uwagę przy doborze sali weselnej.

Wybierając miejsce, w którym zorganizujemy ślub i wesele, powinniśmy kierować się nie tylko wystrojem i wielkością sali, ale również jej obsługą. Skoro nasi goście będą dwóch narodowości, to obsługa powinna umieć dogadać się z każdym. Dlatego w czasie spotkania z usługodawcą, warto upewnić się, czy obsługa nie będzie miała trudności w porozumiewaniu się z gośćmi.

Na pewno powinniśmy też zwrócić większą uwagę na menu, bo od tego, czy jedzenie będzie smakowało wszystkim uczestnikom wesela, również zależy ich samopoczucie. Układając menu, warto sięgnąć nie tylko po tradycyjne polskie potrawy, ale również pomyśleć o włączeniu do menu tradycyjnych potrawy drugiej strony rodziny.