Jak zostać konsultantem ślubnym

Zapotrzebowanie na konsultantów ślubnych jest bardzo duże, więc nic dziwnego, że wiele osób rozważa pracę w tym zawodzie. Jak zostać konsultantem ślubnym? Co zrobić, aby pracować w zawodzie wedding plannera? Podpowiadamy!

Czym zajmuje się konsultant ślubny?

Na początku warto określić, czym dokładnie zajmuje się konsultant ślubny. Na czym polega praca konsultanta ślubnego? Konsultant ślubny zwany również wedding plannerem to odpowiedź na oczekiwania tych, którzy nie radzili sobie w przygotowaniach ślubno-weselnych. Aby wesprzeć takie osoby, na rynku zaczął działać właśnie konsultant ślubny, który jest w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

Na podstawie oczekiwań narzeczonych konsultant przygotuje całe przedsięwzięcie – zajmie się wyborem miejsca ślubu i wesela, zatrudni fotografa, wybierze oprawę muzyczną, menu, czy nawet dekoracje. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to właśnie konsultant ślubny pomaga w wyborze strojów, jak również w wielu innych zadaniach, z którymi narzeczeni sobie nie radzą.

Jak zostać konsultantem ślubnym?

Wśród nas na pewno znajdą się osoby, które uznają, że praca w zawodzie konsultanta ślubnego jest banalnie prosta i nie wymaga żadnego przygotowania, więc zaczną od razu poszukiwać czegoś dla siebie. Jednak każdy, kto chce zostać profesjonalnym konsultantem ślubnym, powinien rozważyć zdobycie wiedzy od ekspertów.

W tym celu warto na początek odbyć szkolenie z zakresu konsultingu ślubnego. Takie kursy organizowane są bardzo często, więc wystarczy znaleźć odpowiedni kurs dla siebie i się na niego zapisać. Na kursie nauczymy się wielu przydatnych informacji, ale zdobędziemy również certyfikat, który potwierdzi nasze kwalifikacje zawodowe.

Jeśli będziemy chcieli dodatkowo zdobyć trochę praktyki, to zawsze możemy pomyśleć o staż u profesjonalnego konsultanta ślubnego. Już kilka miesięcy pracy dla fachowca pozwoli nam nauczyć się wielu przydatnych rzeczy i jeśli będziemy gotowi do pracy na własną markę, to możemy zacząć działać samodzielnie.