Jak wybrać motyw przewodni wesela

Zdecydowaliście się na organizację wesela z motywem/kolorem przewodnim? Nie wiecie, na co dokładnie się zdecydować? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z treścią poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Wam przydatnych wskazówek.

Motyw przewodni wesela – co to takiego?

Motyw przewodni to trend, który na dobre wszedł do tradycji organizacji wesel w Polsce. Jak większość trendów, przywędrował do nas z Ameryki i widać, że mu u nas dobrze. Motyw przewodni sprawia, że wszystko wydaje się uporządkowane i tworzy spójną całość, a to wpływa na cały klimat uroczystości, sprawia, że staje się niepowtarzalny.

Motyw przewodni – jak wybrać?

Dla niektórych wybór motywu/koloru przewodniego to drobnostka. Dla niektórych niestety to dość poważny problem. Jak sobie z tym poradzić? Jak dobrze wybrać motyw przewodni? A może lepszy będzie kolor przewodni? W wyborze motywu przewodniego należy stosować się do jednej zasady – wybór motywu/koloru nie powinien być przypadkowy.

Z pewnością warto postawić na coś charakterystycznego dla przyszłych małżonków, na coś, co nawiązuje do naszego życia, wspólnej pasji, czy osobowości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by motyw przewodni był związany z miejscem, w którym się poznaliśmy, bądź kolorem, czy rośliną, która ma dla nas symboliczne znaczenie.

Motywem może być wszystko – pora roku, miasto, państwo, kwiat, kolor, film, czy nawet książka. Ważne, by umieć go odpowiednio wykorzystać.

Motyw przewodni – gdzie go wykorzystać?

Gdy już uda nam się wybrać motyw przewodni, warto pomyśleć o tym, gdzie go wykorzystać. W tym przypadku również mamy całkiem sporo możliwości. Wybrany motyw z pewnością możemy wykorzystać w grafice na papeterii ślubnej bądź też na zaproszeniach.

Jednak to dopiero początek, ponieważ motyw przewodni, bądź też kolor przewodni może pojawić się w dekoracjach sali weselnej, jak również samochodu, którym będą podróżować tego dnia młodzi. Poza tym motyw przewodni powinien też znaleźć się w kwiatach oraz kreacjach Młodej Pary.

Uchwycić motyw przewodni w obiektywie

Gdy motyw przewodni wybrany i wszystkie detale mamy dopięte na ostatni guzik to warto wybrać profesjonalistę, który godnie uwieczni to wszystko. Doświadczony fotograf ślubny taki jak Marcin Kontraktewicz działający pod marką The Snap Shots na pewno zadba o idealne uchwycenie na fotografiach ślubnych wybranego motywu przewodniego wesela.