Inspiracje jak zorganizować ślub i wesele DIY (do-it-yourself)

Chcecie, aby Wasz dzień ślubu był oryginalny i niepowtarzalny? Macie dość powielających się  dekoracji? Koniecznie pomyślcie o organizacji ślubu i wesela DIY!

Ślub i wesele DIY – o czym mowa?

Trend DIY (Do IT Yourself) wszedł na dobre do naszej kultury. Co właściwie oznacza? DIY to nic innego jak coś, co możemy wykonać samodzielne. Do tej pory DIY dotyczył rozwiązań, które można było wykorzystać w życiu codziennym. Jednak ostatnio coraz częściej mówi się o DIY w organizacji ślubów i wesel, ponieważ to skuteczny sposób na to, by wyróżnić się na tle innych par i zorganizować sobie wyjątkowy dzień ślubu.

Co możemy wykonać samodzielnie?

Trzeba przyznać, że pomysłów na ślub DIY jest całkiem sporo, bo sami możemy stworzyć praktycznie wszystko, co normalnie musielibyśmy zamówić i za co trzeba by było zapłacić. Co to dokładnie może być?

Na pewno sami możemy zająć się przygotowaniem zaproszeń oraz winietek. Do ich stworzenia nie potrzebujemy dużo – wystarczy jakiś program graficzny, ciekawy pomysł i można zabrać się za tworzenie zaproszeń. Co ciekawe, mamy tutaj pełną swobodę, a jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia.

Ślubne DIY może także dotyczyć przyozdabiania domów, kościoła, czy samej sali weselnej. Z pewnością w dniu ślubu nie może zabraknąć kwiatów, więc to na nich powinniśmy się skupić. Z powodzeniem możemy wykorzystać naturalne rośliny, jak i te, które wykonamy samodzielnie z bibuły, czy innych surowców.

Dzięki wykonywaniu wielu rzeczy samodzielnie można sporo zaoszczędzić pieniędzy na organizacji ślubu i wesela. Zaoszczędzone pieniądze warto wydać na dobrego fotografa ślubnego który wszystko to upamiętni i uchwyci wszystkie DIY detale np. tę fotografkę: https://kontraktewicz.com/pl/

Jak się okazuje, na tym nie koniec propozycji, ponieważ dekoracji DIY możemy wykorzystać o wiele więcej. Bardzo ciekawym dodatkiem może okazać się ażurowa kula. Umieścić ją można zarówno na stołach, jak i w formie podwieszanej. Takie ażurowe kule pięknie prezentują się w połączeniu z kwiatami wykonanymi z bibuły, czy żarówkami led.

Ciekawym akcentem mogą okazać się świeczniki w szklankach, które stanowią zarazem prostą, jak i przepiękną dekorację stołów. Innym, również ciekawym akcentem może okazać się drobny upominek dla gości, który również przygotujemy samodzielnie.