fotograf czy kamerzysta na ślub

Od dawana podczas organizacji wesela małżonkowie sprzeczali się nad kwestią : fotograf czy kamerzysta ?  Postaramy się jednak przybliżyć oby dwa tematy i rozstrzygnąć co jest bardziej opłacalne !

Kamerzysta :

Kamerzysta to osoba , która jest zazwyczaj droższa od fotografa. I nie to nie jest stereotyp. Tak po prostu jest. Cena godzinnej pracy kamerzysty oscyluje w granicach 70 / 80 zł za godzinę pracy. Zdarzają się drożsi przykładowo kamerzysta z flotą dronów i dwoma pomocnikami to okolice 400 zł od pełnej godziny pracy! Na film z wesela trzeba również długo czekać , ponieważ obróbka całości jest praco i czasochłonna.

Zwykle na film o długości trzech godzin trzeba czekać w graniach dwóch miesięcy. Warto podkreślić , że podczas kręcenia materiału na weselu , wszystko jest na żywo i rzadko osoba obrabiająca film wycina niefortunne sytuację  z drugiego planu. Warto to uwzględnić podczas ostatecznej decyzji.

Fotograf :

Fotograf jest można powiedzieć stałym bywalcem na weselach. Rzadko kto decyduje się teraz na kamerzystę. Fotograf na pewno jest tańszy , ponieważ koszt jego pracy na godzinę to około 50 zł. Plusem jest również , że może on mieć pomocnika , który nie jest tak drogi jak pomocnik kamerzysty.

Pomocnik fotografa inkasuje na rękę połowę stawki głównego fotografa. Zdjęcia można wywołać i oprawić w ramkę i postawić na meblach w formie pamiątki , a z filmem nie możemy już niestety tego uczynić. Płytę również łatwo zgubić albo porysować i z pamiątki z wesela mogą być tzw. Nici. Warto pamiętać też o tym , że jednak film odzwierciedla prawdziwe emocje z wesela , a nie fotografię. Trzeba o tym pamiętać przed definitywnym wyborem !

Podsumowanie i wnioski :

Gdy posiadamy nieograniczone środki dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie za okres dwudniowego wesela kamerzystę oraz fotografa. Jednak gdy nie mam , aż tylu środków i musimy się zdecydować na konkretną ofertę. Możemy również zdecydować się na team w stylu Creative Films Studio – fotograf i kamerzysta na wesele by zdobyć obie profesjonalne usługi i mieć na ślubną pamiatkę zarówno zdjęcia jak i film ślubny