Cennik fotografa ślubnego – na co składa się cena oferty fotografii ślubnej

Cennik fotografa ślubnego wciąż stanowi źródło pytań i wątpliwości. Co dokładnie się na niego składa? Od czego zależy cena oferty fotografii ślubnej? Poniżej prezentujemy najważniejsze aspekty, więc zapoznaj się z nimi!

Zakres pracy fotografa ślubnego

Na pewno na cennik fotografa ślubnego będzie miał wpływ zakres pracy, czyli to, czego będziemy od niego oczekiwali. Zazwyczaj każdy fotograf ma nam do zaoferowania kilka pakietów ślubnych. Podstawowy ogranicza się do uczestnictwa w czasie uroczystości w kościele, czy w czasie przyjęcie weselnego.

Jeśli zdecydujemy się na bardziej rozbudowane pakiety, czy też na kompleksowe usługi, to możemy być pewni, że fotograf ślubny będzie towarzyszył nam przez cały dzień – od błogosławieństwa w domu, po uroczystość w kościele, czy przyjęcie weselne, ale również to on zajmie się sesją ślubną. W zależności od wybranych lub porzuconych opcji cena będzie rosła, lub malała.

Czas pracy

Na cenę fotografa ślubnego wpływa również czas pracy. Inne honorarium naliczy sobie fotograf, który będzie pracował przez 2-3 godziny, a zupełne inne fotograf, który spędzi z nami 10 lub 12 godzin. Warto mieć też świadomość, że czas pracy fotografa nie ogranicza się tylko do tego, który poświęci nam w czasie ślubu.

Warto pamiętać, że do tego dochodzi czas, który fotograf poświęci na sesję zdjęciową w osobny dzień, na wszystkie spotkania przed ślubem, na konsultacje, czy na pracę nad zdjęciami z dnia ślubu i sesji. W końcu ktoś musi tym wszystkim zająć i jeśli mamy do czynienia z ekspertem, to najczęściej zajmuje się tym we własnym zakresie.

Koszty wydruku albumów, obróbki zdjęć itp.

Cennik fotografa ślubnego w dużej mierze zależy też od kosztów, jakie musi ponieść przy okazji współpracy z nami. Jeśli zażyczymy sobie kilku albumów ze zdjęciami, jakieś duże wydruki na ściany, czy też inne pamiątki ślubne, to wszystkie koszty z tym związane spadną na nas. Dlatego, zanim zaczniemy wymieniać, co chcielibyśmy zamówić, warto sprawdzić, jakie koszty się z tym wiążą.